Kultura Bukowisko
Integracja

REALIZATOR:

Stowarzyszenie Na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi Bukowiec – na zlecenie Centrum Usług Społecznych w Gminie Czarnków

MIEJSCE REALIZACJI:

Boisko i teren rekreacyjny wsi Bukowiec

Z USŁUGI MOGĄ SKORZYSTAĆ:

Mieszkanki i mieszkańcy Gminy Czarnków

ZAKRES USŁUGI:

Impreza „Słowiańska biesiada z jadłem i muzyką” zorganizowana w okresie wrzesień-październik
2021 roku

Impreza rozpocznie się pokazem kulinarnym, podczas którego zostanie ugotowana zupa w kazanie (kociołek żeliwny), szaszłyki na szampurach i przekąski z wędzonej dziczyzny z chlebem na zakwasie wypiekanym w piecu chlebowym. Po degustacji nastrój zbuduje recital muzyki słowiańskiej, w wykonaniu kucharza, który zmieni się w barda przedstawiającego swe autorskie utwory.

Program imprezy obejmuje także pokaz Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Jaźwiec” działającej przy Muzeum Ziemi Czarnkowskiej. Występując w strojach z epoki, zademonstrują fragmenty życia naszych przodków, pokazując codzienne czynności, a także przygotowując ówczesną strawę (podpłomyki, danie z kaszą). Zaproponują różne gry i zabawy terenowe, pokaz walki wojów, będzie również możliwość strzelania z łuku.

Dla umilenia czasu najmłodszym uczestnikom wydarzenia przygotowane zostaną atrakcje – zamek dmuchany, plecenie warkoczyków, malowanie buziek i zabawy z animatorami, którymi będą wolontariusze z Klubu Wolontariusza i Obywatela. Potrawy będą przygotowywane na żywym ogniu co doda atrakcyjności i stworzy miły nastrój.

Skorzystaj z naszej usługi

Szczegółowych informacji dotyczących warunków korzystania z usługi udzielają pracownicy Centrum Usług Społecznych w Czarnkowie

pod numerem tel. 067 253 02 91 w godz. od 7.30 do 15.30

Skip to content