25 lat fundacji „Gębiczyn”

Podsumowanie pracy w Mobilnym Klubie Seniora

25 lat temu w 1997 roku dwójka zapaleńców i społeczników Alina i Stefan Wawrzyniak postanowili przenieść się z Warszawy do urokliwego Gębiczyna. Tu w gminie Czarnków wymyślili by założyć Fundację, której głównym założeniem było wprowadzanie zmiany – społecznej, kulturowej, mentalnej. I tak tę zmianę Fundacja realizuje już 25 lat. W miniony czwartek uroczyście obchodzono jubileusz, który był połączony z zakończeniem działań w Mobilnym Klubie Seniora, który jako usługę Fundacja realizuje na zlecenie Centrum Usług Społecznych. Uroczystość byłą okazją do wspomnień. Odsłonięto tablicę upamiętniającą zmarłego dwa lata temu fundatora fundacji Stefana Wawrzyniaka oraz funkcjonowanie od 25 lat Fundacji Gębiczyn. Ten wieczór był okazją do wręczenia specjalnych wyróżnień „Serce za serce” dla osób, które od lat są związane z Fundacją i ją wspierają na różnych polach. Wyróżnienie to otrzymali wójt gminy Czarnków Bolesław Chwarścianek, zastępca wójta gminy Czarnków Monika Piotrowska, Jarosław Fornal artysta rzeźbiarz oraz Jan Pertek dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

Na koniec wieczoru uczestnicy Mobilnego Klubu Seniora pochwali się nabytymi umiejętnościami. Była humorystyczna piosenka uczestników klubu z Jędrzejewa oraz przedstawienie teatralne w wykonaniu Pań z Sarbi i Huty na podstawie sztuki „Klimakterium”. Klubowicze pracowali pod kierunkiem Lidii Albin. Natomiast Tomasz Pierzgalski oficjalnie otworzył wystaję fotograficzną „Mój wiek moim bogactwem”, która byłą efektem zajęć artystycznych. Było mnóstwo śmiechu i wzruszeń.

Zaproszeni goście składali życzenia i gratulacje Pani Prezes Dorocie Skucińskiej oraz fundatorce Fundacji Alinie Wawrzyniak, za dotychczasową pracę i wyrażali nadzieję na dalsze wartościowe i prospołeczne działania.

Skip to content