Seniorzy ciągle w ruchu.

W stacjonarnym Klubie Seniora w Kuźnicy Czarnkowskiej ciągle coś się dzieje. W minionym tygodniu odbyły się zajęcia w ramach gminnego projektu „Klub aktywnych mieszkańców. Były to zajęcia z zakresu treningu umiejętności społecznych. Ponadto seniorzy z Kuźnicy w ramach projektu Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnków systematycznie spotykają się na zajęciach sportowych. Tym razem był to spacer z kijkami Nordic Walking.

Z racji zbliżających się świąt wielkanocnych przyszedł czas na wykonanie ozdób o świątecznych motywach. Były jajeczka, kurczaki, palmy. Warsztaty artystyczne są bardzo dobrym sposobem na spotkanie pokoleń. Zajęcia są prowadzone przez instruktora Młodzieżowego Domu Kultury Łukasza Bagrowskiego a biorą w nich udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Czarnkowskiej.

Natomiast grupa seniorów z Romanowa Dolnego, Romanowa Górnego i Walkowic co tydzień spotyka się by wspólnie maszerować i cieszyć się ruchem, aktywnością ale przede wszystkim własnym towarzystwem. Zajęcia prowadzi instruktor Nordic Walking Krzysztof Wieczorek. Tym razem grupa wybrała się w urokliwe zakątki Walkowic, nad śluzę, wzdłuż Noteci. Treningi odbywają się w ramach projekt Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnków jest realizowany w ramach pilotażowego projektu MPiPS, finansowany ze środków UE z programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Projekt Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnków jest realizowany w ramach pilotażowego projektu MPiPS, finansowany ze środków UE z programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Skip to content