Smacznie i biesiadnie!!!

We wrześniu w Bukowcu było smacznie i magicznie. Słowiańska biesiada z jadłem i muzyką” było bardzo ciekawą propozycją na spędzenie niedzielnego popołudnia. Karol Kus propagator tradycyjnego sposobu przyrządzania dziczyzny zachęcał mieszkańców gminy do skosztowania wyrobów z dzika, sarniny, pysznego chleba. Atrakcją wieczoru były szaszłyki z dzika oraz zupa gulaszowa gotowana w tradycyjnym żeliwnym kazanie.

W przerwach po między kolejnym daniami Karol Kus wykonywał własne piosenki. Nieco prostszą, ale równie smaczną strawę proponowali
członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Jaźwiec z Czarnkowa. Tu przez cały czas piekły się słowiańskie podpłomyki, podawano je z twarogiem, dżemem lub miodem. Była też zupa z kapusty. Dla odważniejszych pokaz walk rycerskich i strzelanie z łuku.


Dla najmłodszych wolontariusze z Edukacji Lubasz oraz Centrum Wolontariatu w gminie Czarnków „Pomagamy Razem” mieli w ofercie malowanie twarzy, cuda z balonów i kolorowe warkoczyki. Było biesiadnie, smacznie, bardzo rodzinnie.


Słowiańska biesiada z jadłem i muzyką została przygotowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bukowiec ”Bukowisko” na zlecenie Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnków w ramach usługi – oferta kulturalna dla mieszkańców.

Skip to content