Wieczór wspomnień LZS Kociołki

LZS Kociołki Sarbia-Sarbka w pamięci i sercach dawnych zawodników ma szczególne miejsce. Mimo, że rozgrywki w ramach I i II ligi warcabowej LZS zakończyły się kilkanaście lat temu, wciąż wracają do tamtych dni z rozrzewnieniem. Klub działał w latach 1991 – 2011. W ramach projektu Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnków realizowane jest przedsięwzięcie zmierzające do odtworzenia historii tego klubu. Zostały spisane już wspomnienia długoletniego trenera Janusza Kusa. Kolejnym krokiem było zorganizowanie wspominkowego spotkania dawnych zawodników. Udało się to zrobić w dniu 9.02.2022, przy współpracy z sołtysem wsi Longina Wiką. W środowy wieczór na sali wiejskiej spotkało się kilkadziesiąt osób – dawnych zawodników, trener, rodzice i sympatycy LZS Kociołki. Był to wieczór pełen wzruszeń, wspomnień, ale też okazja do rozegrania partyjki warcabów. Emocji nie brakowało. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz deklaracją zorganizowania kolejnego spotkania – być może turnieju warcabowego. Działania w Sarbi są realizowane w ramach usługi organizowanie społeczności lokalnej.

Projekt Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnków jest realizowany w ramach pilotażowego projektu MPiPS, finansowany ze środków UE z programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

spotkanie zawodników LZS Kociołki Sarbia-Sarbka po latach.
Partyjka warcabów po latach
spotkanie zawodników LZS Kociołki Sarbia-Sarbka po latach
Zastępca wójta Monika Piotrowska wręcza podziękowania sołtysowi Sarbi Longinie Wika za pomoc w zorganizowaniu spotkania.
Skip to content